Obilježavanje stradavanja pripadnika 129. brigade ZNG/HV


🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷🫡🫡🫡 Nekad davno,bili smo 129 brigada

Našeg karlovca,voljenoga grada

U tijeku najžešćih napada

Braniti i ginuti ,za hrvatsku nagrada

Svi smo bili,hrabri i časni

Za svoju hrvatsku, branitelji stasni

Neprijatelj je znao,da nas slomit neće

Bilo je u srcima,nesreće i sreće

Karlovcu gradu,dali mu slobodu

Na čast i ponos,hrvatskom narodu

Ljudima smo ponos,ginuli smo mi

Zato smo sretni,karlovčani svi

Osmog jedanaestog ,91 godine

U samom srcu,draganićke doline

U jednom trenu,izgubili živote

129 moja,doživjela grozote

17 mojih, dragih suboraca

Izgubilo živote,od bande zlikovaca

Avion se pojavio ,kao niotkuda

Boli ,patnje,pogibije posvuda

Nismo mogli vjerovat,zašto baš mi

Ali to je tako,izdani smo svi

Tko je ostao živ,rođendan mu drugi

Zbog prijatelja mojih,srce mi u tugi

🙏
🙏
🙏

Sjećanje.suborca Miroslava Sabljarića koji je nastradao 8.11.1991.god. kad su ih u Draganićkim Mrzljakima, u 14:02 raketirali neprijateljski avioni MIG 21 JNA.

Komentari